infolinia
Katalog
Producenci
Koszyk: 0 PLN
Polecamy
Wanna niejedno ma imię
Wanna niejedno ma imię
Data dodania: 2012-08-16

Wielkość, kształt i kolor to trzy parametry, które rozpatrujemy przy wyborze wanny. Coraz większą wagę przywiązujemy także do materiału, z którego została wykonana.

Do niedawna osoby zdecydowane na wannę w łazience czy salonie kąpielowym miały pod tym względem bardzo ograniczony wybór. Teraz to się zmieniło. Projektanci coraz częściej wychodzą naprzeciw niecodziennym oczekiwaniom klientów i chętniej eksperymentują z najróżniejszymi materiałami. Szybki przegląd katalogów łazienkowych dostarcza pod tym względem wielu ciekawych spostrzeżeń. Wprawdzie nadal dominują wanny z akrylu i stali emaliowanej, ale producenci coraz śmielej sięgają po inne materiały. Z ich strony możemy liczyć między innymi na:

  • wanny żeliwne (często z licznymi zdobieniami);
  • wanny drewniane (nierzadko powstające z wykorzystaniem najnowszych technologii stosowanych przy produkcji jachtów, gdzie doskonale wyprofilowane drewno pokrywane jest żywicami i lakierami);
  • wanny miedziane;
  • wanny z kamienia;
  • designerskie wanny szklane.
Wanny z nietypowych materiałów zwykle podnoszą koszt wyposażenia łazienki. Nie każdego stać na taką ekstrawagancję i nie w każdej łazience wanna szklana, drewniana lub z kamienia rzecznego będzie dobrze wyglądała. Jeśli jednak i finanse, i przestrzeń nie są dla nas przeszkodą warto chociaż taką możliwość rozważyć.

***
Na zdjęciu wanna akrylowa Future