infolinia
Katalog
Producenci
Koszyk: 0 PLN
Polecamy
Castello bateria umywalkowa bez korka chrom

Cena 447.00 zł


Giulini Giovanni Praga bateria wannowa ścienna kompletna chrom

Cena 1156.00 zł


Castello bateria wannowa kompletna chrom

Cena 945.00 zł


Grohe Euphoria system natryskowy z baterią termostatyczną

Cena 1420.00 zł


A16 miska podwieszana rimless WC biała z deską slim

Cena 1170.00 zł


Giulini Giovanni Praga bateria wannowa ścienna kompletna stare złoto

Cena 1655.00 zł


Atea drzwi prysznicowe otwierane prawe 90 srebro wysoki połysk/szkło z powłoką

Cena 1550.00 zł


Atea drzwi prysznicowe 2-częściowe z polem stałym po lewej stronie bezprogowe 110 srebro / szkło z powłoką

Cena 2200.00 zł


Kolumna natryskowa z baterią termostatyczną

Cena 1790.00 zł


Cinque bateria umywalkowa chrom

Cena 434.00 zł


Lustro w łazience
Lustro w łazience
Data dodania: 2012-08-14

Kobiety spoglądają w lustro średnio 70 razy dziennie! Podobno dokładnie to sprawdzono. Wiele tych spojrzeń zatrzymuje lustro łazienkowe...

Jakie są najpopularniejsze sposoby mocowanie luster w łazience? Zazwyczaj przykręca się je do ściany odpowiednimi wkrętami lub wiesza na specjalnych zaczepach. Można też lustro do ściany po prosty przykleić. To chyba najłatwiejszy sposób mocowania. Lustro możemy przytwierdzić zarówno do otynkowanej ściany, jak i do płytek ceramicznych. Nie jest to trudne, gdy zastosujemy odpowiedni klej.  Hm... odpowiedni czyli jaki? Najlepiej taki, który pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z niespodziewanym i gwałtownym odpadnięciem lustra od ściany. Odpowiedni klej cechuje właściwa konsystencja i krótki czas wiązania. Kupując go dopytajmy sprzedawców czy na pewno nadaje się do mocowania luster. W czasie klejenia możemy pomóc sobie piankową taśmą dwustronnie klejącą (mniejsze lustra możemy mocować na płytkach łazienkowych tylko przy pomocy takiej taśmy). To zabezpieczy lustro przed "spłynięciem" ze ściany zanim klej zacznie wiązać. 

Gdy w przyszłości zdecydujemy się wymienić lustro na inne można spróbować je odciąć od ściany przy pomocy cienkiej stalowej linki. Jeśli to okaże się niemożliwe będzie trzeba je rozbić, by usuwać kawałek po kawałku.

I na koniec ostrzeżenie! Nie próbujmy przyklejać lustra do ściany przy pomocy kleju do glazury, masy akrylowej czy innych substancji stosowanych przy remoncie łazienki. Tafla lustra jest z reguły ciężka, a podwyższona temperatura i wilgotność powietrza w łazience niekorzystnie wpływa na trwałość takich rozwiązań.

PS. Czy można zrezygnować z lustra w łazience? Cóż, pewna amerykańska socjolożka postanowiła przez okrągły rok omijać wszelkie zwierciadła, nie tylko te łazienkowe. W ostateczności można więc sobie wyobrazić łazienkę bez lustra:)